пʼятниця, 29 квітня 2022 р.

 



В умовах воєнного стану найголовніше зберегти життя та здоров’я кожного українця. Небезпека може бути там, де її не чекаєш. Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій спільно з видавництвом «Ранок» розмістило у відкритому доступі книжку «Мінна безпека не без ПЕКа», яку важливо прочитати батькам разом із дітьми.

Посібник у форматі коміксу роз‘яснює дитині основні правила поведінки з вибухонебезпечними предметами. Правильні дії головних героїв у ситуаціях, пов’язаних із мінами чи вибухонебезпечними предметами, стануть взірцем для наслідування.

Інтерактивна онлайн-книжка допоможе в ігровій формі легше засвоїти матеріал. Видання рекомендоване до читання маленьким українцям та їхнім батькам. Розміщені інформаційні плакати допоможуть ліпше запам'ятати, що потрібно робити у випадку, коли виявили міни, вибухонебезпечні чи підозрілі предмети.

Завантажити видання можна безкоштовно за посиланнями:

частина 1

частина 2

вівторок, 26 квітня 2022 р.


 26 квітня 2022 року – вівторок. 62-й день війни Росії проти України. 116-й день року.

Який сьогодні день в Україні і світі

26 квітня - Міжнародний день пам'яті Чорнобиля. По всій планеті знають про дату 26 квітня 1986 року, коли сталася страшна аварія на Чорнобильській атомній електростанції. Це - найпотужніша і найбільша катастрофа, яку коли-небудь спричиняв мирний атом. Через тридцять років після аварії ООН проголосила 26 квітня Міжнародним днем пам'яті Чорнобиля. Ця подія - нагадування про небезпеку використання атомної енергетики, про героїзм ліквідаторів аварії, про наслідки, які ця катастрофа принесла довкіллю та людям.

Також в пам'ять про трагічні події 26 квітня 1986 року було засновано Міжнародний день пам'яті жертв радіаційних аварій та катастроф. Аварія на четвертому енергоблоці ЧАЕС - найстрашніша техногенна катастрофа людства. Вона завдала лиха не лише Україні, але й іншим сусіднім країнам.



четвер, 21 квітня 2022 р.

21 квітня Чистий Четвер


 Чистий четвер 2022 - свято, яке цього року настає 21 квітня. Православні віруючі знають, що в священну дату потрібно купатися, прати речі, очищаючи тіло і дух. Вода в цей час має цілющу силу - можна змити порчу, гріхи і хвороби.

Святкова дата оповита не тільки великою кількістю ритуалів, а й має свої народні повір'я:

  • чи не прибрати будинку в Чистий четвер і зустріти Великдень в брудному будинку - до низки невдач і бід;
  • перерахувати всі гроші - знайти достаток і благополуччя;
  • позичити що-небудь - позбутися удачі і щастя;
  • хороша погода в четвер - в найближчому майбутньому буде багато приємних подій.

Слов'яни вірять, що в цей день можна дізнатися у потойбічних сил, як складеться ваше життя. Для цього потрібно запалити свічку, піднятися з нею в темряві на горище або сісти в темній кімнаті і, дивлячись на полум'я, задати питання. Відповідь присниться вам прийдешньої ночі.


вівторок, 12 квітня 2022 р.

День космонавтики


 У цей день, 12 квітня, в 1961 році громадянин СРСР майор Юрій Олексійович Гагарін на космічному кораблі «Восток» вперше в світі здійснив орбітальний обліт Землі, відкривши епоху пілотованих космічних польотів. Він зробив один виток навколо земної кулі, який тривав 108 хвилин.

Розвиток пілотованих польотів проходив поетапно з урахуванням досягнутих науково-технічних результатів і появи нових наукових, господарських і технічних завдань. Від перших пілотованих кораблів і орбітальних станцій до багатоцільових космічних пілотованих орбітальних комплексів - такий шлях, пройдений радянською пілотованої космонавтикою.
Яскраві успіхи космонавтики - закономірний результат самовідданої праці багатьох тисяч людей, десятків трудових колективів, які роблять все від них залежне в ім’я прогресу космічної галузі.
За рішенням Міжнародної авіаційної федерації (ФАЇ) 12 квітня відзначається як «Всесвітній день авіації та космонавтики».
В Україні цей День має назву «День працівників ракетно-космічної галузі України» і закріплений Указом Президента України від 13 березня 1997 року № 230/97, його святкування відповідно проводиться щорічно 12 квітня.
Пізніше, 7-го квітня 2011-го року, на рівні Генеральної Асамблеї ООН, була прийнята відповідна резолюція № 65/271, в якій 12-е квітня проголошено Міжнародним днем польоту людини в космос.
Враховуючи ризики, фізичні та інтелектуальні навантаження, гіганську працю і безпрецедентну самовідданість всіх, хто створював для нашого людства цю сміливу можливість, хотілося б побажати в цей День всім нам спокою і впевненості. Досягнувши космосу ми лише зробили ще один крок, а скільки їх буде ще?



ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО КОСМОНАВТІВ


ЦІКАВІ ЗАВДАННЯ 

https://www.educ.com.ua/prakticheskie-zadaniya-dlya-detey/zavdannya-dlya-1-klasu/pobuduj-marshrut-raketi-zavdannya-na-obchislennya-v-mezhah-20.html