Правила безпеки "Обережно бурульки"
Бережіть себе та своїх рідних
В умовах воєнного стану найголовніше зберегти життя та здоров’я кожного українця. Небезпека може бути там, де її не чекаєш. Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій спільно з видавництвом «Ранок» розмістило у відкритому доступі книжку «Мінна безпека не без ПЕКа», яку важливо прочитати батькам разом із дітьми.
Посібник у форматі коміксу роз‘яснює дитині основні правила поведінки з вибухонебезпечними предметами. Правильні дії головних героїв у ситуаціях, пов’язаних із мінами чи вибухонебезпечними предметами, стануть взірцем для наслідування.
Інтерактивна онлайн-книжка допоможе в ігровій формі легше засвоїти матеріал. Видання рекомендоване до читання маленьким українцям та їхнім батькам. Розміщені інформаційні плакати допоможуть ліпше запам'ятати, що потрібно робити у випадку, коли виявили міни, вибухонебезпечні чи підозрілі предмети.
Завантажити видання можна безкоштовно за посиланнями:
Корисна інформація про коронавірус
Інформація про булінг
Безпека життєдіяльності
Мультфільми
Корисні підказки
Безпечна поведінка дітей у побуті та на вулиці
- 1. Побутовий травматизм Постійно турбуйтеся про безпеку дитини вдома. Систематично виховуйте в дитині обачливість і обережність.
- 2. Побутовий травматизм Поясніть, що особливо обережним слід бути з вогнем і під час використання електричних приладів.
- 3. Побутовий травматизм Застерігайте дитину від пустощів на балконах і драбинах, аби уникнути забиття та падіння з висоти.
- 4. Побутовий травматизм Не відчиняйте вікна навстіж у приміщенні, де перебуває дитина.
- 5. Побутовий травматизм Не допускайте дитину до газової або електричної плити під час приготування їжі, аби уберегти її від термічних опіків.
- 6. Побутовий травматизм Зберігайте в недоступних для дитини місцях шкідливі речовини, щоб запобігти отруєнням, опікам стравоходу та органів дихання дитини.
- 7. Побутовий травматизм Не залишайте в доступному для дітей місці голки, цвяхи, леза бритв та інші гострі предмети, щоб дитина не завдала собі шкоди.
- 8. Побутовий травматизм Позбавтеся несправних електроприладів та ізолюйте проводи та розетки. Не залишайте увімкнені електроприлади без нагляду.
- 9. Побутовий травматизм Поясніть дитині, що вставляти в розетки шпильки, цвяхи, ножиці тощо небезпечно для життя.
- 10. Вуличний травматизм Поясніть дитині, що під час ігор з іншими дітьми слід поводитися чемно: не штовхати інших, не кидатися піском тощо.
- 11. Вуличний травматизм Поінформуйте дитину, що всі каналізаційні люки, підвали та канави слід оминати.
- 12. Вуличний травматизм Перевіряйте гойдалки та спортивні снаряди на дитячих майданчиках і в парках відпочинку на справність перед катанням чи тренуванням.
- 13. Вуличний травматизм Оминайте ділянки, де проводять ремонтні роботи.
- 14. Транспортний травматизм Навчайте дитину правилам дорожнього руху з раннього віку і постійно зміцнюйте ці знання.
- 15. Транспортний травматизм Не залишайте дітей без догляду на подвір’ї, на вулицях з інтенсивним рухом транспорту.
- 16. Транспортний травматизм Стежте уважно за дітьми під час їхнього катання на велосипедах, самокатах, санках, роликах тощо.
- 17. Транспортний травматизм Забороняйте дітям кататися на велосипедах, самокатах, скейтах тощо на проїжджій частині дороги та мостах.
- 18. Транспортний травматизм Переходьте дорогу лише по пішохідному переходу і в спеціально призначених місцях, тримаючи дитину за руку.
- 19. Транспортний травматизм Привчіть дитину ходити лише по тротуарах з правого боку дороги, а в тих місцях, де тротуарів немає, йти з лівого боку дороги назустріч транспорту.
- 20. Не залишайте дітей одних, без нагляду дорослих!
Корисні статті для батьків
Ділова гра для батьків «А який ти вихователь?
Що встигнути зробити з дітьми під час карантину?(стаття)
Бесіда з батьками
- Як уберегти дитину від небезпеки укусів кліщів(стаття)
- Батьки в смартфоні та інших гаджетах: вплив на дітей(стаття)
- 15 рецептів смачних страв від Євгена Клопотенка для шкільних їдалень, які можна приготувати вдома (стаття)
- 14 практик розслаблення для дітей(стаття)
- Як розважити дитину під час карантину(стаття)
- Дітей штрафуватимуть за прогулянки: фейк чи факт(стаття)
- Як весело провести час з дитиною: 45 безкоштовних і недорогих ідей (стаття)
- Користь домашніх обовязків дітей(стаття)
Немає коментарів:
Дописати коментар